Warsztaty fotograficzne „dorosłość w dziecku”

Co jakiś czas mam przyjemność uczestniczyć w cyklicznych warsztatach fotograficznych, organizowanych w Nakle Śląskim przez jeden z najlepszych sklepów ze sprzętem fotograficznym Fotozakupy.pl. Warsztaty są organizowane w formule „tanio dla wielu” – co oznacza, że w każdej edycji warsztatów bierze udział wielu uczestników, za to bilety wstępu są dość tanie. Obecna edycja odbyła się pod roboczym tytułem „dojrzałość w dziecku” i była prowadzona przez Gosię Jurasz, specjalistkę od fotografowania dzieci. Uczestników było ponad pięćdziesięciu a bilet wstępu kosztował jedynie 50zł.

Taka formuła warsztatów ma swoje wady i zalety. Z jednej strony, można wziąć udział w warsztatach bardzo korzystnych cenowo – podobna impreza dla kilku osób kosztuje zwykle kilkaset zł od głowy. Z drugiej strony jednak tak duża liczba uczestników powoduje, że wszyscy wchodzą sobie wzajemnie w paradę i niespecjalnie można tego uniknąć. O ile tłok nie przeszkadza zbytnio w części teoretycznej, czyli wykładach, o tyle część praktyczna jest już trudniejsza.

Na szczęście organizator stanął na wysokości zadania i zapewnił udział odpowiedniej ilości modelek, co pozwoliło podzielić uczestników na kilka grup.

Fotografia dzieci to nie mój klimat, ale ponieważ sam dzieci posiadam, a poza tym jest to w końcu forma portretu – to zdecydowałem się wziąć udział w warsztatach. Poniżej kilka zdjęć z tej imprezy. Jako bonus dołączam kadr reporterski, pokazujący Gosię Jurasz i Ewę Miketę, któe zrobiły sobie selfie… Leicą ;). Nigdy nie wiedziałem, po co kupuje się aparat tej marki, teraz już wiem 😛

Leave a comment