Sesja do kalendarza

sesja do kalendarza firmowego

Poza sesjami indywidualnymi zdarza mi się wykonywać zdjęcia do projektów komercyjnych. Tym razem była to sesja do kalendarza firmy Notel. Bardzo lubię tego typu zlecenia – klient komercyjny dysponuje z reguły większym budżetem, a współpraca z profesjonalnymi modelkami jest łatwiejsza niż z klientkami, które przychodzą na sesję po raz pierwszy w życiu – one wiedzą jak pozować i zdjęcia idą dużo szybciej. Moja oferta kalendarzy dla firm jest również na mojej głównej stronie.

Sesja do kalendarza to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli ma on mieć 13 stron. Kalendarze jednostronicowe są dość proste do wykonania – w efekcie powstaje tylko jedno zdjęcie, więc wystarczy jedne pomysł, jedna modelka, często jeden rekwizyt związany z branżą klienta. Taka sesja nie wymaga wiele planowania. Kalendarz na 13 stron to projekt wymagający wielu przygotowań. Trzeba przygotować 13 różnych kadrów, z których każdy będzie się różnił od pozostałych, a jednocześnie wszystkie muszą tworzyć jedną całość.

Praca koncepcyjna zajmuje z reguły więcej czasu niż sama sesja. Na jej miejsce wybrałem apartament złoty w Rezydencja Luxury Hotel – hotelu który znam i w którym można zrobić wiele dobrych zdjęć. Przed sesją wybrałem się tam by zaplanować każdy z 13 kadrów, który powstał w czasie sesji. Sprawdziłem również warunki oświetleniowe. Kalendarz powstawał w listopadzie, w pochmurny dzień, światła zastanego było bardzo mało. Niestety nic na to nie mogłem poradzić. Sytuacja jest dużo bardziej komfortowa, gdy klient zamawia sesję do kalendarza już w miesiącach letnich – światła jest wtedy więcej, można zorganizować sesję w plenerze – jednak często firmy myślą o zamawianiu kalendarzy dopiero pod koniec roku.

Sama sesja trwała tylko 8 godzin – zaczęliśmy rano, skończyliśmy niewiele po 16tej. O tej porze na zewnątrz było już prawie całkowicie ciemno. Za make-up odpowiadała Magdalena Sadowska, pozowały Ola Okrzesik, Scarlett Thompson i Angelise. Jestem bardzo zadowolony z tej sesji. Firma była na tyle miła że przysłała mi kilka egzemplarzy wydrukowanego kalendarza. Bardzo miło zobaczyć gotowy efekt swojej pracy 🙂

Leave a comment