Magda cz. II – zdjęcia w bieliźnie

magda w bieliźnie - zdjęcie

Dzisiaj czas na drugą część sesji z Magdą, która pozowała mi również w sesji fitness. Tym razem zdecydowaliśmy się na coś zdecydowanie bardziej delikatnego, sensualnego, kobiecego, a mianowicie zdjęcia w bieliźnie. Ostatecznie jako stylizacje wybraliśmy dwa zestawy: majtki Calvin Klein z białym topem i niebieską bieliznę udającą materiał dżinsowy. Oba zestawy dobrze na Magdzie leżały (ten biały top mógłby lepiej przylegać w dolnej części, ale musieliśmy go podwinąć, żeby odsłonić brzuch i mimo starań trochę odstaje).

Schemat oświetlenia

Do jej oświetlenia użyłem softbox octy 95cm z gridem, ustawionego po lewej stronie, z góry i od przodu, mniej więcej pod kątem 45st. Na tło świeciła lampa ze zwykłą czaszą 17cm. Po mojej prawej stronie stało światło dopełniające z założonym softboxem 90×60. Stosunek mocy lamp kluczowej i wypełniającej wynosił prawie 3:1, a więc o ile światło kluczowe świeciło z mocą f8, to fill in tylko trochę ponad f2.8. Jeśli ktoś uważa, że to mało – różnica pomiędzy zdjęciami z wypełnieniem i bez niego była ogromna. Cienie bez światła wypełniającego były prawie czarne, a szczegóły niewidoczne. Dzięki wypełnieniu nic takiego się nie dzieje.

schemat oswietlenia - Magda w bieliznie

Tu po raz kolejny mogłem docenić zalety posiadania światłomierza światła błyskowego. Ponieważ za każdym razem muszę na nowo rozkładać moje studio, lampy zmieniają swoje położenie i za każdym razem ich moc ustawiam od początku. Dzięki swiatłomierzowi mogę w szybki i prosty sposób odtworzyć poprzednie warunki oświetleniowe z dużą dokładnością. Bez niego musiałbym dochodzić do tego metodą prób i błędów, a każda dodatkowa lampa komplikowałaby to znacznie. Wiem, że wielu profesjonalistów nie używa światłomierza, polegając wyłącznie na tetheringu i obrazie na ekranie komputera – ja jednak polecam mimo wszystko zakup swiatłomierza. Rozsądne modele można dostać już za 600-700zl, np. najprostsze modele Sekonic’a; nie trzeba zresztą kupować nowego, ja posługuję się kilkunastoletnią Minoltą i bardzo sobie chwalę.

 

1 Comment Add Yours

  1. Świetna sesja. Modelka pierwsza klasa, a światło dobrane bardzo dobrze.

    Reply

Leave a comment