I znowu buduarowo z Moniką

zdjęcie buduarowe w pościeli

To była szybka sesja. Z Moniką znamy się już od dawna, kilka sesji mamy już za sobą. Akurat miałem wolny dzień, Monika też miała czas – szkoda byłoby tego nie wykorzystać.
Pierwsze zdjęcia na łóżku, ze światłem naturalnym z okna. Nieznacznie tylko doświetlane blendą. Matryca Nikona D750, którego obecnie używam do robienia zdjęć, pozwala na wyciąganie informacji z mocno niedoświetlonych partii obrazu, co pozwala bez problemu ogarniać kadry z dużym kontrastem i tylnym oświetleniem. Całość zajęła może pół godziny, a i to bez specjalnego pośpiechu.

fotografia kobieca fotografia buduarowa
Część druga odbyła się już w studio. Ciemnoszare tło, drewniane krzesło i wytwornica dymu, którą niedawno kupiłem. Dym miał nadać zdjęciu bardziej tajemniczego klimatu, a eksponatem trzymanym przez Monikę była maska z tworzywa sztucznego. Można tu próbować dorabiać ideologię do zdjęcia – nagość przeciwstawiona masce, którą musimy nosić na co dzień przed wszystkimi. Trochę „hamletyzowania” nie zawadzi. Tym razem brakowało niestety asysty, wytwornica dymu stała na stoliku za Moniką i nie było możliwości rozprowadzenia dymu bardziej równomiernie – ale mnie się efekt podoba. Główne światło – softbox z gridem – stał z prawej i z przodu, a po lewej z tyłu stała goła lampa reporterska podświetlająca dym maskę. Prosty, szybki do złożenia układ.

akt z maską
Ostatnie zdjęcie to już działania na zasadzie „co by tu jeszcze zrobić”. Łańcuchy sztucznych pereł i inne dodatki do sesji walają się u mnie w dużej ilości, więc nie zmieniając układu świateł zrobiliśmy jeszcze jeden prosty, ale przyjemny akt. Światło kontrowe jest wybitnie twarde, ale nie chciało już mi się szukać modyfikatora.

2 Comments Add Yours

  1. Goran

    Czy zdjęcia były odwracane? Piszesz: „Główne światło – softbox z gridem – stał z prawej i z przodu, a po lewej z tyłu stała goła lampa reporterska podświetlająca dym maskę.” Z tego co widać na zdjęciach, jest dokładnie odwrotnie!

    Reply
    • Wojciech Chmielnicki

      Słuszna uwaga! Oczywiście w tekście jest błąd – softbox stał z lewej strony, a kontra z prawej. Za pomyłke przepraszam. Swoją drogą, miło, że ktoś uważnie czyta 🙂

Leave a comment