Fotografia wnętrz – apartament we Wrocławiu

Fotografia wnętrz Tarnowskie Góry

Coraz bardziej zaczyna interesować mnie fotografia wnętrz jako biznesowo opłacalny kierunek rozwoju. Moje zainteresowanie fotografią dawno wykroczyło poza zwykłe hobby i coraz częściej zastanawiam się, w jaki sposób efektywnie zarabiać na fotografii. Prywatne sesje buduarowe, zamawiane indywidualnie, są niestety wycenione nisko z uwagi na zasobność portfela potencjalnych klientek – większość to młode kobiety w wieku 18-40 lat, z reguły niezbyt bogate. Dzięki niskiej wycenie moja oferta jest atrakcyjna, ale niestety niespecjalnie dochodowa.

Fotografia wnętrz natomiast może być dużo lepiej płatna z uwagi na inny rodzaj klienta – właściciel hotelu czy restauracji liczy się z kosztami reklamy, które trzeba ponieść, by potem zarobić. Niestety, nie dotyczy to prywatnych osób wynajmujących czy sprzedających swoje apartamenty – tu wciąż brakuje tej świadomości. Ostatnio zdarzyło mi się nocować we Wrocławiu w apartamencie w okolicy centrum. Było to całkiem ładne mieszkanko w dobrej cenie i z fatalnymi zdjęciami na portalu booking.com. Klienci wybierają apartament oczami – zdjęcia wnętrz to najważniejszy element oferty na portalach takich jak booking.com. Niestety, większość polskich właścicieli apartamentów nie rozumie tej zależności: lepiej wydać raz na fotografa wnętrz i mieć z tego przez lata zwiększony ruch w interesie, niż samemu zrobić zdjęcia komórką i dziwić się, że ludzie nie chcą przyjeżdżać do tak pięknego mieszkania.

W trakcie pobytu zrobiłem kilka zdjęć wnętrza apartamentu. Po powrocie do domu zaproponowałem właścicielowi ich zakup. Ostatecznie, nie zdecydował się na transakcję mimo dobrej ceny – podobno ma dwóch znajomych fotografów, którzy tylko czekają na możliwość zrobienia zdjęć wnętrz jego apartamentu. Szkoda, bo byłaby to obustronnie korzystna transakcja – niewątpliwie dobre zdjęcia zwiększyły by zainteresowanie jego ofertą i umożliwiło np. podniesienie ceny wynajmu bez utraty klientów. Tymczasem przygotowuję ofertę dla właścicieli nieruchomości, którzy byliby zainteresowani moimi usługami, oraz uczę się dobrej fotografii wnętrz.

Leave a comment